Sklenený obklad do kuchyne

Sklenená elegancia, jednoduchosť a 100% praktickosť

Sklo za kuchynskú linku, spolu s vašou novou kuchyňou, doladí interiér k úplnej dokonalosti. Vďaka moderným technológiám, rýchlej výrobe, vysokej kvalite a jednoduchej montáži je sklenený obklad do kuchyne tou najlepšou voľbou.

 
Obklad do kuchyne - linka s drezom a čiervenym obklodem na stene

Obklady do kuchyne a ich výroba

Obklady do kuchyne a ich výroba

Sklenený obklad  do kuchyne začíname zameriavať, navrhovať a vyrábať v okamihu, kedy je dokončená montáž vašej kuchyne. Prvým krokom je zmerať priestor pre sklenený obklad do kuchyne medzi hornými skrinkami a pracovnou doskou.  Sklo za kuchynskú linku je vyrábané z jedného kusu, presne na mieru pre vašu kuchyňu. Obklady do kuchyne sa do daného priestoru vlepujú. Spolu s kuchynským nábytkom a vhodne zvolený sklenený obklad do kuchyne tak docielime dokonale zladený, praktický, elegantný a jedinečný celok. Mimoriadnou prednosťou pre vaše sklenený obklad do kuchyne je ich jednoduchá údržba. Sklo za kuchynskú linku do kuchyne z jedného kusu skla, majú minimum spojov a preto ich rýchlym zotretím udržujete v stálej čistote.

 

sklenený obklad ako súčasť dokonalého interiéru

Sklenený obklad do kuchyne sa teší veľkej obľube. Nielen vďaka svojej praktickosti, ale predovšetkým vďaka jednoduchosti, rozmanitosti a originalite radíme sklenený obklad do kuchyne do kategórie nadčasového dizajnu, určeného pre najnáročnejších zákazníkov.

 
Sklenený obklad - tmava kuchynská linka s bielymi skrienkami

Obklady do kuchyně - stelesnenie elegancie, luxuSu, jednoduchosti a praktickosti

Farebné sklo do kuchyne, ale aj do kúpeľní sa v našich domácnostiach dokonale udomácňujú. Predovšetkým u tých z nás, ktorí kladieme veľký dôraz na praktickosť a dokonalý dizajn.Sklo za kuchynskú linku a nielen obklady do kuchyne, ale všeobecne obklady, navrhujeme a vyrábame pre tých, ktorí v rámci vybavenia interiérov patria k tým najnáročnejším.Sklenený obklad do kuchyne je odolný proti vysokým teplotám počas varenia a sú navyše dokonale odolné proti mechanickému poškodeniu. Práve sklenený obklad do kuchyne úplne eliminuje starosti s čistením škár, na ktoré sme zvyknutí z kachľových obkladov. V neposlednom rade uľahčí sklo za kuchynskú linku do kuchyne životy aj alergikom, na ktorých medzi špárami číhali nevyčistiteľné nečistoty.Sklo do kuchynskej linky je teda ideálnym pomocníkom a zároveň skvelým doplnkom pre Váš interiér a vo vašej novej kuchyni by rozhodne mali byť.

 

sklenený obklad - zaujímavosti

Odolnosť

Sklenený obklad do kuchyne je vyrábaný z kaleného skla, ktoré odolá teplote presahujúcej 250 °C. Nielen pre svoju vysokú teplotnú odolnosť sú zaradené medzi bezpečnostné sklá.

Bezpečnosť

V prípade, že bude váš sklenený obklad do kuchyne mechanicky poškodený , čo je mimochodom vďaka ich vysokej kvalite veľmi ťažké, a sklo, z ktorého je váš sklenený obklad do kuchyne vyrobený, sa rozbije, rozpadne sa na miniatúrne sklenené kúsky, ktoré sú absolútne tupé a nikoho nemôžu zraniť.

Ako je to možné?

Sklo, z ktorého sa vyrába sklenený obklad do kuchyne, je najprv rozohriate na teplotu cca 600 °C a následne okamžite schladené studeným vzduchom. Počas prudkého ochladenia zostáva časť v strede, v priečnom reze skla, stále teplá. Vonkajšie strany sa však rýchlo ochladia. Dochádza k tlakovému napnutiu na povrchu, ale vo vnútri zostáva stav napnutia ťahaného. Týmto procesom docielime to, že vaše sklo za kuchynskú linku, vyrobené práve z kaleného skla, je dokonale odolné.

Variabilita

Takzvané kalené sklo má aj ďalšie vlastnosti, a to minimálne obmedzenie tvaru, aby sme bez spojov dosiahli čo najväčšiu plochu obkladov. Je potrebné zo skla vyrezávať najrôznejšie tvary, ktoré by u obyčajného skla nemali ani najmenšiu životnosť. Pri vykalení skla však aj pravouhlý výrez dosiahne neobyčajnú pevnosť.

Farebné provedeneie

Čo sa týka farebnosti pre sklenený obklad do kuchyne, medze sa nekladú. Akýkoľvek odtieň z RAL, NCS nie je prekážkou. Pre najnáročnejších zákazníkov ponúkame veľmi decentné brúsené ornamenty a fototlač.