Sprchové kúty – varianty

 

sdsdsderterter/1024.html

Sprchová zástena

Sprchová zástena – jednoduchá varianta, ktorá slúži ako zábrana k rozstreku vody iba jedným smerom. Dizajnový prvok, ktorý sa uplatňuje hlavne v priestranných kúpeľniach, prípadne vo vonkajších sprchách napr. pri bazéne. Zástenu možno samozrejme inštalovať aj k rohu steny a ponechať tak len jednu stranu otvorenú. Takáto zástena sa väčšinou robí do výšky štandardného sprchovacieho kúta  a to 2 200 mm a náhorné hrany sa po stranách prichitia k stene vzperami. Ďalšou variantou je vyrobiť sklo až k stropu a potom je sklo uchytené rovnako dole ako hore.

kovanie: fix, vzpera

     
sdsdsderterter/1024.html

Klasický rohový sprchový kút

Klasický rohový sprchový kút zložený z dvoch stien, jednej pevnej sklenenej steny a otváracích dverí. Pevná časť skleneného sprchového kúta je uchytená v podlahe, pri stene a hore je prichytená vzperou. Dvere potom držia 2x pánt. Dvere môžu byť osadené niekoľkými typmi madieľ, viď tech. popis.

Štandardná výška sprchového kúta je 2 200 mm.

Kovanie: fix, vzpera, pánt, madlo

     
sdsdsderterter/1024.html

Klasický rohový sprchový kút

Štandardný rohový sprchový kút bez použitia vzpery. Tento sprchovací kút je zložený z dvoch stien, dvoch pevných sklenených stien a otváracích dverí. Pevná časť skleneného sprchového kúta je uchytená v podlahe, pri stene zafixované ďalšie pevnou časťou a to v pôdoryse tvaru písmena „L“. Tieto dve časti sú k sebe pevne zlepené a dohromady tvoria pevný a statický prvok bez použitia klasickej vzpery. Dvere potom drží 2x pánt. Dvere môžu byť osadené niekoľkými typmi madieľ, viď tech. popis. 

Štandardná výška sprchového kúta je 2 200 mm.

Kování: fix, pánt, madlo

     
sdsdsderterter/1024.html

Sklenené dvere do vstavaného sprchového kúta

Sklenené dvere do vstavaného sprchovacieho kúta sú štandardne upevnené, 2x pánt. Dvere môžu byť osadené niekoľkými typmi madieľ, viď tech. popis. Podľa dispozícií je možné dvere zmenšiť a protiľahlú stenu predĺžiť skleneným fixom.

Kování: fix, pánt, madlo

     
sdsdsderterter/1024.html  

Viete, že…

Float – veľmi pevné a kvalitné tvrdené sklo s charakteristickým, ľahko zelenkavým nádychom v hrane. Po technickej stránke vyhovuje aj tým najprísnejším kritériám. Ideálny materiál pre výrobu sklenených sprchových kútov.

 

Diamant – extračíré, veľmi kvalitné tvrdené sklo, ktoré je vyčistené chemickou cestou od nežiadúcich prísad. Sklenené sprchové kúty z extračíreho skla nemajú svoj ​​charakteristický zelenkavý nádych.

 

Float mat – dizajnové, veľmi zaujímavé sklo, ktoré má z jednej strany veľmi jemný mat. Matné sklo na sklenených sprchovacích kútoch je tvorené chemickou cestou pred vlastným kalením.

 

sdsdsderterter/1024.html

 

Bronz – velmi zajímavé tvrzené sklo do sprchových koutů zejména díky svojí barvě. Sprchové kouty z materiálu skla v bronzové barvě jsou velmi zajímavou alternativou ke klasickému sklu.

 

Brúsený ornament – ako jedna z mála firiem na európskom trhu sme schopní vám ponúknuť na našich sklenených sprchovacích kútoch aj ľubovoľné brúsené ornamenty.
Brúsené ornamenty sa vyznačujú svojou vysokou kvalitou a veľmi jemným spracovaním. Na želanie dizajnérov, architektov a tiež koncových klientov robíme exkluzívne vzory ako z našej ponuky, tak podľa vašich požiadaviek.

 

sdsdsderterter/1024.html